Kodanikupalga loosimise esimene võit läks Prantsusmaale


Vabaühenduse UBI4ALL korraldatud kodanikupalga esimese loosimise võitja on noor prantslanna Lucie Paulin, kes on õpingutega lõpule jõudnud ning otsib endale parajasti sobivat töökoha. Alates juuli algusest laekub talle aasta jooksul kodanikupalk 800 eurot kuus. Ülejäänud, kes seekord ei võitnud, on automaatselt järgmisel loosimisel osalejad, uuesti registreerima nad end ei pea.

Uutele osalejatele avatakse registreerimisvorm 17. juunil jooksul aadressil https://ubi4all.eu . Samas portaalis on ka vorm annetuste tegemiseks. Uus kodanikupalga loosimine  toimub niipea, kui annetustest on taas kogunenud 9600 eurot.

16. juuni loosimise videoülekande lõpus kutsus projekti eestvedaja Helwig Fenner kõiki üles allkirjastama Euroopa kodanikualgatust tingimusteta põhisissetulekute kasutuselevõtuks liidu liikmesriikides. Algatusele https://sign.eci-ubi.eu saab allkirju anda veel aasta aega, kuni 25. juunini 2022. Euroopa Komisjon on tähtaega kahel korral pikendanud, kuna koroonapandeemia raskendas oluliselt allkirjade kogumist.

Esimesel üleeuroopalisel kodanikupalga loosimisel osales ligi 16 tuhat inimest üle Euroopa Liidu, sealhulgas vähemalt 727 Eesti kodanikku. Kõige enam oli kreeklasi (4090), elanike arvu arvestades aga olid kõige aktiivsemad osalejad Läti kodanikud, keda oli kreeklalstest vaid mõnesaja võrra vähem.

Pildil: UBI4ALL loosimise videoülekandes osalejad. Keskmises reas paremal ja alumises reas vasakul on kogemusi jagamas Saksamaa organisatsiooni Mein Grundeinkommen loosimiste esimesed võitjad. UBI4ALL kutsuti ellu sakslaste eeskujul.

Kuvatõmmis 2021-06-16 215338