Teine väljaloositud kodanikupalk läheb Iirimaale


Vabaühenduse UBI4ALL korraldatud kodanikupalga teise loosimise võitja on Iirimaa kodanik Thomas.  Alates oktoobri algusest laekub talle aasta jooksul kodanikupalk 800 eurot kuus. Ülejäänud, kes seekord ei võitnud, on automaatselt järgmisel loosimisel osalejad, uuesti registreerima nad end ei pea. Loosimisest võttis osa üle 17 tuhande inimese, kusjuures võitja kodumaalt Iirimaalt oli osavõtjaid vaid 42.

Uutele osalejatele avatakse registreerimisvorm teisipäeva jooksul aadressil https://ubi4all.eu . Samas portaalis on ka vorm annetuste tegemiseks. Uus kodanikupalga loosimine  toimub niipea, kui annetustest on taas kogunenud 9600 eurot.

Loosimiseksperimendi üks eesmärke on juhtida tähelepanu Euroopa kodanikualgatusele tingimusteta põhisissetulekute kasutuselevõtuks liidu liikmesriikides. Algatusele https://sign.eci-ubi.eu saab allkirju anda kuni 25. juunini 2022. Euroopa Komisjon on tähtaega kahel korral pikendanud, kuna koroonapandeemia raskendas oluliselt allkirjade kogumist.

Ülekande ajal ei saadud värske võitjaga ühendust. Küll aga osales ürituses esimese loosimise võitja Lucie Paulin Prantsusmaalt (ülal paremal), kes käivitas ka loosimasina. Salvestust saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=QchmihLZHY8

Kuvatõmmis 2021-09-20 215514