Laikimine Facebookis ei aita, sest see pole allkiri. Algatuse toetamiseks tuleb sellele anda kas digiallkiri portaalis rahvaalgatus.ee või omakäeline allkiri paberil – algatuse allkirjalehel. Ning jagagem igat allkirjastamüleskutset teistele!
Allkirjastamine veebis
Rahvaalgatuse portaalis oleva algatuse allkirjastamiseks on vajalik ID-kaart või mobiil-ID. Õigesse kohta suunab ka meeldejäävam lühiaadress HTTPS://ALGATUS.KODANIKUPALK.EE , pärisaadress on https://rahvaalgatus.ee/initiatives/c79c1938-dc37-439e-9e5b-9033c534239b
Allkirjastamine paberil
Trüki välja allkirjaleht http://www.kodanikupalk.ee/teataja/wp-content/failid/2017/01/POHISISSETULEK_ALLKIRJALEHT.pdf , pane sinna oma nimi, isikukood ja allkiri. Aga enne, kui allkirjastatud paberi posti paned, uuri järele, äkki tahaks veel keegi oma allkirja sellele lehele panna. Ühele lehele mahub kuni 5 allkirja. Kui allkirjastajaid on rohkem, siis järelikult pead veel lehti välja trükkima.
Täidetud allkirjalehed tuleb saata aadressile, mis on lehe allosas kirjas. Või ise kohale viia.
Uus aadress on võrreldes eelmisega töökindlam ning palju tänu omanikele, kes nõustusid allkirjalehti oma postkastis vastu võtma. Kui võimalik, siis teavita sellest ka elektrooniliselt jaanus.nurmoja@gmail.com, telefonil 53411383 või erasõnumigaa Facebookis lehel https://www.facebook.com/KodanikupalkEuroopasse/
NB! Kui keegi on juhuslikult millalgi saatnud allkirjalehti vanal “nõudmiseni” aadressil, siis palume ka sellest teada anda!
Väldi topeltallkirjade andmist! Kui oled andnud digiallkirja, siis ei maksa seda uuesti paberil teha. Kui üks inimene on andnud mitu allkirja, siis jääb ikkagi kehtima vaid üks, ülejäänud tühistatakse.
———————-
Allkirja andmiseks ei pea sa olema tingimata kodanikupalga idee pooldaja, sest allkirja andes ei nõua sa ju selle kehtestamist, vaid põhjalikku, pädevat, professionaalsel tasemel, teaduspõhist ja faktipõhist uuringut, mille tulemuste järgi saaks ühiskond otsustada, kas sellel ideel on Eestis tulevikku või peaksime otsima midagi muud. Pole välistatud, et ka see “miski muu” leitakse just sellesama kodanikupalga uuringu käigus.
Veel enam – Isegi kui oled kodanikupalga idee karm kriitik, sobib sulle anda allkiri protestimärgiks mõningate nähtuste vastu, mille eemaldamisele ühiskonnast aitaks kodanikupalga kehtimine tublisti kaasa. Nii kaoks näiteks igasugune õigustus kõikvõimalike ametist lahkuvate riigitegelaste ja juhtivtöötajate ülekuldamisele selle eest, et nad on kõrget palka saanud.
Õige pea algab uus üleeuroopaline allkirjakampaania, et avaldada Brüsselile survet tingimusteta põhisissetuleku süsteemi edendamiseks. Seegi väärib toetust, kuid kõigepealt saatkem omamaine algatus riigikogusse! Eesti oma uuringutulemused annaksid piisava teadmistepagasi, et olla selles küsimuses Euroopa poliitika kujundajate hulgas. Teisisõnu nende hulgas, kes suudavad pöörata globaalseid protsesse oma rahva kasuks.