Rahandusminister: kodanikupalka pole “õnneks” lauale pandud, kuid kõne alla võivad tulla vautšerid


Valitsus hakkas arutama järgmise aasta riigieelarvet ning seoses sellega uuris ERR rahandusminister Martin Helmelt, kuidas minnakse edasi tööturutoetustega. Martin Helme sõnul on oluline turgutada siseriiklikku tarbimist. Eestlasi, kes on ära jätnud oma välisreise, on umbes sama palju, kui Eestisse saabumata jäänud turiste. Kuid välismaal kulutamata raha pole eestlased sisetarbimisse pannud, vaid “parkinud” pangaarvetele “mustade päevade” hirmus. Helme arvates peaks valitsus süvendama kindlustunnet, mis julgustaks inimesi kodumaal raha kulutama.

“See on selline üleüldine küsimus majanduse kindlustundest,” ütles Martin Helme. “Ma arvan, et valitsusel on väga oluline roll siin seda kindlustunnet anda ja öelda inimestele, et “te võite julgemalt kulutada, aga palun, kulutage siis siseriiklikult”.

Vastates reporter Hannes Sarve küsimusele, kas see tähendab vautšereid või kodanikupalga maksmist, ütles Helme, et kodanikpalka ei ole keegi “õnneks” lauale pannud, kuid vautšerite teemat arutati juba korra kevadel ja selle teema juurde võidakse tagasi tulla, sealhulgas seoees Turismiettevõtete Liidu märgukirjaga.