Pühapäev tõi allkirjarekordi, kodanikupalga algatusel nüüd 1044 Eesti allkirja


Euroopa kodanikualgatus “Tingimusteta põhisissetulekud kogu ELis” on praeguseks saanud Eestist 1044 allkirja. Ainuüksi pühapäeva jooksul lisandus neid 136, mis on Eesti jaoks praeguse kampaania rekord. Ühtekokku on neid kodanikupalga algatusel ligi 83 tuhat üle kogu Euroopa Liidu.

Kampaania Eesti koordinaatori Jaanus Nurmoja sõnul järgnes Eesti allkirjalaviin uudisele, et algatus kogub allkirju loiult ning seoses pandeemiaga on Euroopa kodanikualgatuste allkirjade kogumise lõpptähtaega pikendatud ja kodanikupalga algatust saab allkirjastada järgmiste jõuludeni. Uudisele Postimehe võrguväljaandes järgnes elav arutelu Postimehe Facebooki-lehel. Kui pühapäeva hommikul oli Eesti allkirju täpselt 900, siis päeva lõpuks oli neid 1036.

Eesti on üks seitsmest Euroopa Liidu riigist, kus ollakse kodanikupalga algatuse allkirjade hulgalt rahvuslikule künnisele kõige lähemal. Eesti künnis on 4935 allkirja. Algatus võetakse arvesse siis, kui sellel on vähemalt miljon allkirja, sealhulgas künnise jagu allkirju vähemalt seitsmest riigist. Allkirjade osakaalult elanikkonnas on Eesti Euroopa Liidus teisel kohal pärast Sloveeniat.

Euroopa Komisjon pikendas seoses koroonapandeemiaga kolme kuu võrra kõigi nende kodanikualgatuste allkirjakorje tähtaegu, mis olid 1. novembri seisuga allkirjastamiseks avatud. Kodanikupalga algatuse allkirjavormi juurde suunab edasi aadress https://sign.eci-ubi.eu