Kodanikupalga algatus: ka pühapäevane allkirjarekord on purustatud


Euroopa kodanikualgatus “Tingimusteta põhisissetulekud kogu ELis” on esmaspäeva jooksul saanud Eestis juurde juba üle 200 allkirja. Seisuga kell 16:50 oli Eesti allkirju kokku 1264, neist 228 on antud täna. Ühtekokku on neid kodanikupalga algatusel veidi üle 83 tuhande üle kogu Euroopa Liidu.

Allkirjalaviin järgnes pühapäeval avaldatud uudisele, mille kohaselt kogub algatus allkirju loiult, Euroopa Komisjon aga on otsustanud seoses pandeemiaga pikendada kodanikualgatuste allkirjade kogumise tähtaegu. Kodanikupalga algatust saab allkirjastada järgmiste jõuludeni. Uudisele Postimehe võrguväljaandes järgnes elav arutelu Postimehe Facebooki-lehel. Kui pühapäeva hommikul oli Eesti allkirju täpselt 900, siis päeva lõpuks oli neid 1036, esmaspäeva õhtupoolikuks aga juba 1264. Kodanikupalga algatuse allkirjavormi juurde suunab edasi aadress https://sign.eci-ubi.eu

Eesti on üks seitsmest Euroopa Liidu riigist, kus ollakse kodanikupalga algatuse allkirjade hulgalt rahvuslikule künnisele kõige lähemal. Eesti künnis on 4935 allkirja. Algatus võetakse arvesse siis, kui sellel on vähemalt miljon allkirja, sealhulgas künnise jagu allkirju vähemalt seitsmest riigist. Allkirjade osakaalult elanikkonnas on Eesti Euroopa Liidus teisel kohal pärast Sloveeniat.

Euroopa Komisjon pikendas seoses koroonapandeemiaga kolme kuu võrra kõigi nende kodanikualgatuste allkirjakorje tähtaegu, mis olid 1. novembri seisuga allkirjastamiseks avatud.