Tuleviku Palga Fond

Organisatsioon / projekt

Tuleviku Palga Fond
TPF
None (person)

VIDEO

mudel kodanikupalga rakendamiseks ja pensionidest loobumiseks, mille pakkusid 2017. aasta algul välja ettevõtjad Raivo Hein ja Jaanus Paeväli osaledes arvamusartiklite konkursil Edukas Eesti.

Lapse sünni korral kannaks riik tema nimele TPF-is 1000 eurot ning sama palju panustaks pank, kus selle lapse TPF konto asub. Algkapital oleks seega 2000 eurot. Pank investeeriks selle raha finantsturgudele, ettevõtlusesse, kinnisvarasse ja mujale, kust tootlust oodata. Liitintress kasvatab vara ja kui laps saab täiskasvanuks, on tema kontol juba vähemalt 8000 eurot. Kui aga 18 aasta jooksul lisavad vanemad või ka laps fondi kokku 10 tuhat eurot, siis lõpptulemusena on kontol juba 30 tuhat eurot. Aluseks on võetud ajaloolise 7-8% kasv börsidel.

18-aastaseks saades hakatakse maksma ka kodanikupalka. 30 tuh eurot toodab aastas keskmiselt 2000-2500 eurot kasvikut, mis makstaks igakuiste maksetena välja edaspidi kogu elu jooksul. Kodaniku põhiosa fondis kasvaks sinna reinvesteerides ja täiendavalt sisse makstes. Nii võib tema konto suurus mingist hetkest olla 200 000 eurot ja sealt makstava kodanikupalga suuruseks 2000 eurot kuus kätte elu lõpuni.

Lingid

Link Kommentaar Avaldamiskoht Millal Keel
Artikkel ilmus Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, ACE Logisticsi, Eesti Gaasi, Silberauto, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.
Äripäev
01.02.2017

Seotud andmed (kontakt + TEATMIK)


Vaata ka